Europejski  Tydzień  Testowania w kierunku HIV

22-29.11.2019 r.

Państwowy Powiatowy  Inspektor Sanitarny w Brzegu  informuje, że w piątek       22 listopada 2019 roku rozpoczął się Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV,  a wraz z nim działania edukacyjno-informacyjne prowadzone przez Krajowe Centrum  ds. AIDS. Udział w nich weźmie aktor Maciej Musiał, a myślą przewodnią jest zachęcanie Polaków do testowania się w kierunku zakażenia HIV.

Działania edukacyjno-informacyjne Krajowego Centrum ds. AIDS nawiązują do prowadzonej w poprzednich latach akcji pt.: „Mam czas rozmawiać”. W tym roku do testowania się i dbania o zdrowie swoje oraz najbliższych zachęcać będzie na Instagramie i Facebooku znany aktor Maciej Musiał. Spoty z udziałem m.in. Marii Seweryn wyświetlane będą w telewizji, kinach, metrze, na dworcach PKP oraz na największych polskich portalach internetowych. W akcję włączyło się także Radio Kolor.

W razie pytań i wątpliwości związanych z HIV, czy innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową, zainteresowane osoby mogą dzwonić pod całoroczny, bezpłatny numer Telefonu Zaufania HIV/AIDS: 800 888 448. Źródłem rzetelnej wiedzy o HIV/AIDS jest strona Krajowego Centrum ds. AIDS https://aids.gov.pl/

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzegu zachęca do odwiedzenia punktów konsultacyjno-diagnostycznych (PKD), gdzie przez cały rok można BEZPŁATNIE, ANONIMOWO I BEZ SKIEROWANIA wykonać test w kierunku HIV. Punkty zlokalizowane są w 26 miastach w Polsce. Informacje o godzinach pracy PKD  w poszczególnych miastach w Polsce można sprawdzić na stronie internetowej: https://aids.gov.pl/pkd/

Punkt konsultacyjno-diagnostyczny w województwie opolskim mieści się przy Poradni Chorób Zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego w  Opolu, ul. Katowicka 64 (wejście od ul. Kośnego 53). Czynny jest w każdą środę i piątek w godz. 16.00-19.00.

 

 

Pliki  do pobrania: